Ovidiu Hoban a marcat din nou în Israel. A treia reușită în zece zile

013 августа 2015

**VIDEO** Ovidiu Hoban a marcat din nou în Israel. A treia reușită în zece zile

Ovidiu Hoban traversează o perioadă excelentă și miercuri seara a ajuns la al treilea gol în zece zile, pentru Hapoel Beer Sheva. Mijlocașul a punctat în victoria echipei sale, 4-0, cu Beitar Jerusalem, în faza grupelor din Cupa Ligii din Israel.

Hoban a fost titular contra echipei la care fostul petrolist Pablo de Lucas a jucat din primul minut, iar Vlăduț Morar a fost doar rezervă. În minutul 43 al disputei, Hoban a profitat de o respingere greșită a unui adversar și, intrat în careu, a șutat din prima, deschizând scorul.

Mijlocașul în vârstă de 32 de ani e golgheterul competiției, fiind la al treilea gol consecutiv, după cele din remiza, 1-1, cu Hapoel Ra’anana, și cel din victoria, 2-0, cu Hapoel Kfar Saba.

Hoban e însă la a patra reușită a sezonului, el marcând și pe 16 iulie, în prima manșa din turul doi preliminar al Europa League, în egalul, 1-1, de pe teren propriu, cu FC Thun.