013 сентября 2014

**VIDEO** Dunărea Brăila - U Cluj 33-30. Ardelencele, o amintire a forței din sezonul trecut

Dunărea Brăila rămâne neînvinsă şi după disputarea celei de-a patra etape a Ligii Naţionale!

Handbalistele antrenate de Alexandrina Soare nu au avut însă meci uşor în faţa Universităţii Cluj. Dunărea a început mai bine, dar adversarele au ţinut aproape.

Tânăra Cristina Laslo le-a adus pentru prima dată pe clujence în avantaj abia în minutul 17. Tot Universitatea conducea la pauză, cu 17-16. Repriza secundă a avut aproape acelaşi scenariu.

Handbalistele Dunării Brăila s-au distanţat la două goluri, 23-21, iar clujencele au revenit încă o dată. Universitatea a fost foarte aproape de o surpriză, însă Dunărea Brăila a forţat pe final şi a câştigat cu 33-30, anunță Digi Sport.