Spectacol cu Lebron

Miami Heat a obținut noaptea trecută o victorie importantă în NBA, pe teren propriu, în fața formației Milwaukee Bucks. S-a terminat 118 la 95 pentru gazde, după o partidă în care LeBron James a făcut spectacol.

Miami Heat și Milwaukee Bucks s-au întâlnit în una dintre cele mai importante partide din Conferința de Est din NBA. Gazdele de la Miami au avut controlul meciului de la început și până la sfârșit, reușind să câștige toate cele patru sferturi. MVP-ul partidei a fost starul american LeBron James, care a înscris nu mai puțin de 33 de puncte pentru formația sa. Mai mult decât atât, LeBron a fost protagonistul celei mai spectaculoase faze ale întâlnirii. După primele două sferturi, tabela arăta 56-45 pentru Miami, pentru ca până la final, scorul să devină 118-95 în favoarea formației din Florida. În urma acestei victorii Miami Heat se află pe poziția a doua în clasamentul Conferinței de Est în timp ce Milwaukee ocupă locul 14.