Lyon - Caen 3-0. Fosta campioană a ajuns la șapte victorii consecutive

013 декабря 2014

**VIDEO** Lyon - Caen 3-0. Fosta campioană a ajuns la șapte victorii consecutive

Olympique Lyon a ajuns la cea de-a șaptea victorie consecutivă pe teren propriu in Ligue 1, după 3-0 în fața lui Caen.

Elevii lui Fournier au avut nevoie de doar șapte minute pentru a trece în avantaj. Fekir a obținut un penalty pe care Lacazette l-a transformat cu siguranță și fanii prezenți pe ”Stade de Gerland” se gândeau la un succes facil.

Și fosta campioană putea face scor, dacă Vercoutre, nimeni altul decât fostul portar al lui Lyon, nu avea o intervenție excelentă la execuția lui Gonalons din minutul 32. Apoi, a venit rândul lui Lacazette să fie aproape de gol, dar a trimis imprecis în aceeași fază.

Și totuși, Lacazette a reușit până la urmă dubla. În minutul 57, el a bifat al 15-lea gol stagional.

Până la final, și Fekir și-a trecut numele pe lista marcatorilor, dar scorul putea fi și mai mare dacă același Fekir nu rata o lovitură de la 11 metri, obținută tot de el.

Lyon - Caen 3-0
Au marcat: Lacazette 7-penalty și 57, Benzia 62

Lyon: Lopes - Jallet, Bisevac, Umtiti, Bedimo - TolissoGonalons, Ferri (A. Mvuemba) - Benzia (Ghezzal 64), Fekir, Lacazette (Yattara 73)
Antrenor: Hubert Fournier

Caen: Vercoutre - Seube, Yahia, Da Silva, J. Pierre, Imorou - Nangis (Bazile 61), Kante (Adeoti 69), Feret, Koita (Raspentino 77) - Duhamel
Antrenor: Patrice Garande