Rayo - Malaga 1-2. Prima victorie în deplasare pentru echipa lui Javi Gracia

013 декабря 2015

**Rayo - Malaga 1-2.** Prima victorie în deplasare pentru echipa lui Javi Gracia

Malaga a părăsit zona retrogradării din Primera Division, după prima sa victorie în deplasare, 2-1 cu Rayo Vallecano.

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, gazdele au început excelent pe Estadio de Vallecas și au deschis scorul în minutul 6, atunci când Javi Guerra a marcat al 9-lea său gol din această stagiune.

Putea fi 2-1 pentru Rayo în minutul 15, însă Weligton a blocat în ultimul moment șutul lui Jozabed. Fundașul brazilian a apărut din nou salvator în repriza secundă, când i-a refuzat lui Pablo Hernandez golul de 2-0.

A inscris în schimb Malaga, în minutul 59, prin brazilianul Charles, care a fost introdus cu 120 de secunde înainte de a marca golul egalizator.

Andaluzii au lovit decisiv cu trei minute înainte de final! Croatul Duje Cop a adus prima victorie a Malagăi în deplasare, în acest sezon, cu primul său gol în Spania.

Rayo: Yoel Rodriguez - Tito, Amaya, Llorente, Nacho - Trashorras, Jozabed - Lass (Quini, 85), Pablo Hernandez (Manucho, 67), Bebe (Embarba, 61) - Javi Guerra
Antrenor: Paco Jemez

Malaga: Kameni - Rosales, Albentosa, Weligton, Miguel Torres - Fornals (Juanpi, 82), Filipenko (Charles, 57) - Duda (Recio, 57), Amrabat, Juan Carlos - Cop
Antrenor: Javi Gracia