Înfrângere dramatică! Washington Capitals a pierdut a cincea partidă din acest sezon

Washington Capitals a suferit a cincea înfrângere din acest sezon în Liga Nord-Americnă de hochei. Formaţia din capitala Statelor Unite a pierdut dramatic partida de pe teren propriu cu Calgary Flames.

Oaspeţii au condus cu 2-0, însă în perioada a doua Capitals a reuşit să egaleze după golurile lui Latta şi Beagle.

Pentru desemnarea învingătoarei a fost nevoie de prelungiri.Washington Capitals a dat lovitura chiar la începutul reprizei suplimentare, înscriind golul victoriei prin Monahan.

Calgary Flames a obţinut a patra victorie din acest sezon după prelungiri.

Chiar şi aşa formaţia canadiană ocupă penultimul loc în Conferinţa de Vest. Washington Capitals este pe poziţia a treia, fiind la cinci puncte distanţă de liderul Montreal Canadiens.

În alte meciuri, Columbus Blue Jackets a învins Pittsburgh Penguins cu scorul de 2-1, iar Detroit Red Wings a pierdut meciul cu San Jose Shark, scor 2-3.