014 декабря 2014

**VIDEO** Leonardo Pavoletti, atacantul dorit de Steaua, a marcat un gol în Serie A pentru Sassuolo!

Leonardo Pavoletti, atacantul dorit de Steaua pentru a le face concurenţă lui Claudiu Keșeru şi Raul Rusescu, a marcat primul său gol în Serie A, în meciul pierdut de Sassuolo pe terenul lui Palermo, cu 1-2.

Vârful de 26 de ani a fost introdus pe teren în minutul 82 şi, trei minute mai tarziu, a profitat de o greşeală a apărării gazdelor şi l-a învins pe portarul Sorrentino cu un şut din interiorul careului de 16 metri, aducând egalarea pentru oaspeţi.

Reuşita lui Pavoletti nu i-a adus însă un punct lui Sassuolo, care a pierdut în al treilea minut pe prelungiri şi a terminat meciul cu doi oameni mai puţin pe teren.

În stagiunea precedentă, jucătorul pe care a pus ochii trupa lui Costel Gâlcă a fost al doilea marcator din Serie B, cu 24 de reuşite. În acest sezon, a înscris un gol în cele opt apariţii în campionat pentru echipa condusă de Eusebio Di Francesco.