Introdus în repriza a doua, Totti a refuzat să primească banderola de căpitan

014 декабря 2014

**VIDEO** Introdus în repriza a doua, Totti a refuzat să primească banderola de căpitan

Genoa - AS Roma 0-1. Ocupanta locului 2 din Serie A, AS Roma, a reușit să se apropie la un singur punct de liderul Juventus, după victoria obținută la limită, în deplasare, cu Genoa.

Singurul gol al partidei i-a aparținut lui Nainggolan. În finalul meciului a avut loc un moment neplăcut, care l-a avut în centru pe Francesco Totti.

Legendarul fotbalist al capitolinilor, deținătorul tuturor recordurilor din istoria clubului, a refuzat să primească banderola de căpitan.

Totti a fost introdus în minutul 77, în locul lui Ljajic, însă în momentul în care Keita s-a apropiat de el la marginea terenului, decarul Romei nu a vrut să accepte banderola, explicându-i nervos acest lucru colegului său.

Întreaga scenă a fost urmărită cu stupefacție de la câțiva metri distanță și de antrenorul Rudi Garcia.