Lupta continuă în Anglia

014 декабря 2014

Chelsea şi Manchester City au obţinut victorii în etapa a 16-a din Premier League şi în continuare lupta pentru primul loc rămâne deschisă.

Londonezii au învins pe teren propriu pe Hull City cu 2-0. Hazard a deschis scorul repede în minutul 7, iar Diego Costa a dublat avantajul gazdelor în repriza secundă. Victorie ce o menţine pe Chelsea pe primul loc în clasament, la 3 puncte distanţă de Manchester City. "Cetăţenii" au învins la rândul lor în deplasare pe Leicester cu scorul de 1-0. Unicul gol al întâlnirii i-a aparţinut lui Lampard. Într-un alt meci Arsenal a dispus de Newcastle cu un categoric 4-1. Giroud şi Cazorla şi-au trecut în cont câte o dublă, iar oaspeţii au marcat golul de onoare prin Perez.