015 октября 2015

**VIDEO** Atletico Mineiro - Internacional 2-1. Gazdele continuă cursa pentru al doilea titlu din istorie

Atletico Mineiro continuă cursa pentru al doilea titlu din istorie în Brazilia. Echipa antrenată de Levir Culpim, aflată pe locul 2 înainte de etapa a 30-a, a învins-o pe Internacional, pe teren propriu, cu 2-1.

Gazdele au deschis scorul din penalty, prin argentinianul Lucas Pratto. Până la pauză, Internacional a egalat - Paulao a reușit o lovitură de cap imparabilă. Marcos Rocha a înscris golul victoriei, care o menține pe Atletico aproape de liderul Corinthians.

În aceeași etapă, Fluminense, aflată în partea a doua a clasamentului, a trecut cu 2-0 de Sao Paolo. Fostul internațional brazilian, Fred, a deschis scorul pentru gazde, în urma unui corner.

După 4 minute din repriza secundă, Marcos Junior a finalizat un contraatac de manual. Fluminense - Sao Paolo s-a terminat 2-0 si gazdele au urcat pe locurile care duc in Copa Sudamericana, la finalul sezonului.