**VIDEO** Coman a marcat primul gol din carieră. Cea mai frumoasă reuşită a meciului cu Verona

Campioana Italiei s-a calificat în "sferturile" Cupei Italiei, acolo unde va da piept cu Parma, după ce a trecut la scor de trupa condusă de Andrea Mandorlini, Hellas Verona, pe care a învins-o cu 6-1.

Cel mai frumos gol al întâlnirii de la Torino a fost ultimul, înscris de Kevin Coman, care a trimis sub bară de la 20 de metri, după o acţiune personală, în minutul 79. A fost prima reuşită a internaţionalului U21 francez pentru piemontezi. Mai mult, este primul gol din întreaga carieră înscris de jucătorul de 18 ani, care îşi trecuse în cont o pasă decisivă în Serie A.

Coman a ajuns la "Bătrâna Doamnă" în vara lui 2014 şi a semnat un contract întins pe cinci sezoane, după ce a venit liber de contract de la campioana din Hexagon, PSG. Mijlocaşul e cotat de site-ul de profil transfermarkt.de la 2,5 milioane de euro.