**VIDEO** Maccabi Tel Aviv-Barcelona 70-68. Catalanii, la a șasea înfrângere la rând afară

FC Barcelona pare să nu știe câștiga în deplasare. Echipa blaugrana a înregistrat a șasea victorie consecutivă departe de Barcelona în această seară, cu Maccabi Tel Aviv, pierzând cu 68-70.

Câştigătoarea Euroligii din sezonul trecut, Maccabi Tel Aviv, a reuşit a doua victorie din grupa E a Top 16.

Campioana Israelului a controlat primele două sferturi ale meciului cu Barcelona şi a intrat la pauză cu 8 puncte avans, 36-28. Tot cu o victorie şi un eşec în Euroligă, catalanii au replicat şi au recuperat două puncte în sfertul trei.

N-a fost însă de ajuns. Maccabi a câştigat cu 70-68. Barca a dat totuşi MVP-ul partidei de la Tel Aviv. Ante Tomic a reuşit 21 de puncte, cu unul mai mult decât cel mai bun om al gazdelor, Jeremy Pargo.