Djokovic - Federer, duelul titanilor

Cei mai buni jucători ai momentului în tenis, Novak Djokovic şi Roger Federer, se vor duela astăzi în finala Turneului Campionilor de la Londra.

Djokovic s-a impus în faţa japonezului Kei Nisikori cu 6-1, 3-6, 6-0, după o oră şi 30 de minute şi va încearca în această seară să obţină al treilea titlu consecutiv la Turneul Campionilor. Mult mai tensionată a fost semifinala elveţiană, dintre Federer şi Wawrinka, un meci care a durat aproape trei ore. Wawrinka a avut patru mingi de meci, primele trei la scorul 5-3, în setul decisiv, scor pe care Federer l-a întors, ducând meciul în tie-break. Apoi, Stan a mai avut o minge de meci şi aici, însa in final victoria i-a aparţinut lui Federer, care va lupta în finală pentru al şaptelea său titlu la Turneul Campionilor. Partida dintre cei doi tenismeni va începe la ora 20:00.