HCM Minaur- Steaua 38-34. Fără înfrângere pentru gazdele Cupei Minaur

017 августа 2013

></p><p>Handbaliştii lui Gheorghe Covaciu rămân neînvinşi la Cupa Minaur. După victoria din prima zi cu Energia Tg Jiu, echipa din Baia Mare a câştigat şi duelul cu Steaua.</p><p>Roş-albaştrii au condus pe tabelă doar în primele minute ale meciului. Susţinută de fani, Minaur a preluat controlul şi s-a distanţat, astfel că la pauză conducea cu 21-14.</p><p>Băieţii lui Ovidiu Mihăilă au încercat o revenire în actul secund. Cian a înscris de patru ori consecutiv şi a readus speranţele în tabăra oaspeţilor, 24-20. Nu însă pentru mult timp. Băimărenii au continuat să impună ritmul şi au câştigat în final cu 38-34.</p><p>Fără victorie în cele două meciuri disputate la această competiţie, Steaua va întâlni mâine (astăzi), de la ora 10.30, în direct la Digi Sport 1, Energia Tg Jiu. Derby-ul competiţiei le va aduce faţă-n faţă pe Ştiinţa Bacău şi Minaur, de la ora 12, în direct la Digi Sport 1.</p>                    </div>