**VIDEO** Tomis Constanţa - Asseco Resovia 0-3. Victorie lejeră pentru vicecampionii Europei

Tomis Constanţa nu a reuşit să câştige niciun set în faţa polonezilor de la Asseco Resovia. ÎN DIRECT la Digi Sport, vicecampionii Europei s-au impus cu trei la zero.

Tomis Constanța a pierdut primul meci de pe teren propriu în grupa G a Ligii Campionilor la volei masculin. Jucătorii antrenați de Martin Stoev au cedat în fața finalistei de sezonul trecut, Asseco Resovia.

Polonezii au condus pe toată durata primului set, pe care și l-au adjudecat cu 25-20. Și actul secund le-a revenit oaspeților. A urmat o replica mai puternica a lui Tomis. Campionii României au condus cu 17-16, dar nu au putut ține ritmul și tot adversarii au ajuns primii la 25.

Constantenii au fost învinși cu 3-0 și rămân cu un singur punct în grupă. În următorul meci vor întâlni, în deplasare, Dragons Lugano.