Cristiano a scăpat fără eliminare. Gest golănesc al portughezului

**VIDEO** Cristiano a scăpat fără eliminare. Gest golănesc al portughezului

VIDEO. Real Madrid - Sporting Gijon 5-1. Cristiano Ronaldo a marcat două goluri în meciul de pe "Santiago Bernabeu", dar a fost protagonistul unui moment mai puţin plăcut, care s-a petrecut în repriza secundă.

În minutul 52, când "galacticii" conduceau deja cu 5-0, Nacho Cases l-a busculat pe lusitanul de 30 de ani şi acesta a ripostat, lovindu-l cu piciorul în coapsă pe mijlocaşul de 28 de ani al oaspeţilor.

Chiar dacă gestul lui Cristiano a fost unul clar, Cases arătându-i şi arbitrului Undiano Mallenco locul unde a fost lovit de adversarul său, Ronaldo a scăpat chiar şi fără cartonaş galben, chiar dacă măsura impusă era eliminarea acestuia.

Astfel, lusitanul a rămas cu 4 cartonaşe roşii încasate în La Liga, în cele 6 sezoane şi jumătate de când a ajuns la gruparea Blanco.