**VIDEO** Iker Casillas a debutat în tricoul lui FC Porto. A jucat o repriză în amicalul cu Duisburg

Iker Casillas a debutat sâmbătă seara în tricoul lui FC Porto, jucând o repriză în amicalul cu MSV Duisburg, formație din liga a doua germană. Spaniolul transferat în urmă cu 6 zile de la FC Porto a păstrat intactă poarta echipei sale în primele 45 de minute, fiind apoi înlocuit, la pauză.

În minutul 7 al disputei Iker a primit gol, dar reușita lui Grote a fost anulată pentru poziție de offside la atacantul german. Duisburg a mai șutat de trei ori în prima repriză spre poarta lui Casillas, dar afară, singura intervenție notabilă a acestuia fiind o ieșire sigură pe o centrare, în minutul 23.

Partida jucată la Duisburg s-a încheiat cu victoria vicecampioanei Portugaliei, 2-0, grație golurilor marcate de Brahimi, în minutul 61, și Hernani, în minutul 65.