River Plate - San Martin 0-1. Oaspeții au stricat sărbătoarea "milionarilor"

018 августа 2015

**VIDEO** River Plate - San Martin 0-1. Oaspeții au stricat sărbătoarea

Atmosferă senzațională pe Estadio Monumental, la meciul dintre River Plate și San Martin de San Juan. Gazdele și-au prezentat cele două trofee cucerite recent, Copa Libertadores și Cupa Suruga, iar suporterii așteptau un nou succes și în competiția internă.

Parada campionilor nu i-a impresionat pe oaspeți, care veneau după o serie excelenta: o singură înfrângere în ultimele 10 meciuri din Primera Division argentiniana. San Martin a scapat fara gol încasat la doua acțiuni ale lui Saviola, în prima repriză și a dat lovitura imediat dupa pauză.

Facundo Pumpido, fiul fostului portar de legenda de la River, a deschis scorul in minutul 51 și a stricat sărbătoarea gazdelor. San Martin a încheiat meciul în zece, după eliminarea lui Daniel Gonzales, dar a rezistat până la final.

Internaționalul de tineret Sebastian Driussi a ratat ultima ocazie și s-a terminat 0-1. River rămâne pe locul 3, la 6 puncte de tandemul San Lorenzo - Boca Juniors, însă are un meci în plus de jucat.