HCM Zalău - CSM București 23-37. Fetele lui Tadici au jucat de la egal la egal în prima repriză

018 сентября 2015

**HCM Zalău - CSM București 23-37.** Fetele lui Tadici au jucat de la egal la egal în prima repriză

La primul meci sub comanda lui Kim Rasmussen, fetele de la CSM București s-au impus la o diferență confortabilă pe terenul lui HCM Zalău, scor 37-23.

Timp de 22 de minute, meciul a fost extrem de echilibrat. Handbalistele pregătite de Gheorghe Tadici au reușit să joace de la egal la egal și chiar să le conducă pe campioanele României.

La 11-11, bucureștencele au forțat și, până la pauză, au marcat de 6 ori, fără să primească vreun gol. Diferența de 6 goluri de la pauză a fost cea mai mică înregistrată până la final. Repriza secundă a fost dominată de CSM București, care s-a impus cu 37-23.

Cea mai bună marcatoare a partidei a fost Diana Puiu, de la HC Zalău, în vreme ce la CSM Bucureşti cele mai multe reuşite le-a avut Jorgensen Linde.