Celje - Veszprem 26-31. Campioana poate visa la Final Four

></p><p><strong>În Slovenia, la Celje, în etapa a cincea din grupele Velux Champions League, în partida dintre echipa gazdă și Veszprem, scor 26-31, echlibrul a ținut doar în prima repriză.</strong></p><p>Handbaliștii de la Veszprem, care au ajuns la cinci victorii din tot atâtea partide în Champions League, aveau un singur gol avans la pauză, dar s-au desprins pe tabelă în partea a doua.</p><p>Ugalde, fosta extremă a celor de la Barcelona, a intrat în topul celor mai frumoase goluri ale meciului, prin reușita din repriza secundă. La scorul 24-25, antrenorul lui Celje, Matic, a fost la un pas să sară la bătaie, tensiunea de pe băncile tehnice fiind una tensionată.</p><p>Maghiarii de la Veszprem au preferat să răspundă pe teren, aceștia reușind iar o aeriană, la fel ca cea a lui Ugalde.</p><p>Astfel, cu victoria din Slovenia, campioana Ungariei conduce Grupa A din Velux Champions League, cu maximum de puncte.</p>                    </div>