**VIDEO** Neymar i-a oferit arbitrului tricoul său, la finalul meciului cu Peru. Ce reacție a avut oficialul

Brazilia a învins marți noaptea reprezentativa statului Peru, 3-0, în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, iar la final, Neymar i-a oferit tricoul său arbitrului partidei. Reacția oficialului, columbianul Jose Hernando Buitrago, a fost neașteptată.

Pentru a nu da loc niciunui fel de interpretări, arbitrul în vârstă de 45 de ani a refuzat tricoul, zâmbind, iar Neymar n-a insistat. Jucătorul Barcelonei a fost singurul brazilian care a văzut galben în timpul partidei de la Salvador de Bahia, în minutul 22.

Selecționata carioca a învins cu 3-0, golurile fiind marcate de Douglas Costa în minutul 22, Renato Augusto, în minutul 57, și Filipe Luis, în minutul 77.