Ronaldinho a marcat prima sa dublă în Mexic. cu reușitele brazilianului

Ronaldinho a marcat prima sa dublă în Mexic. **VIDEO** cu reușitele brazilianului

Ronaldinho a împlinit de curând 35 de ani, dar continuă să facă spectacol pe terenul de fotbal. Legitimat în prezent la Queretaro, fostul decar al Barcelonei și al naționalei Braziliei a marcat prima sa dublă în campionatul din Mexic.

Queretaro s-a impus cu 4-0 pe terenul celor de la America în etapa cu numărul 14 din Clausura, iar Ronaldinho a semnat ultimele două goluri ale echipei sale. Performanța brazilianului este cu atât mai impresionantă cu cât acesta a marcat cele două goluri din postura de rezervă.

Sud-americanul a intrat pe teren abia în minutul 84 și n-a avut nevoie decât de două minute pentru a marca. Ronaldinho a finalizat un contraatac al echipei sale, iar în prelungirile partidei și-a trecut în cont și a doua reușită cu un șut de la marginea careului.

Ronaldinho a jucat până acum 18 meciuri la Queretaro, timp în care a marcat 5 goluri și a oferit tot atâtea pase decisive. După 14 etape scurse din Clausura, Queretaro, este pe locul 9, cu 20 de puncte.