Lyon - AC Milan 2-1. Mihajlovic a pierdut primul duel tare al verii

**VIDEO** Lyon - AC Milan 2-1. Mihajlovic a pierdut primul duel tare al verii

Lyon a primit-o pe Stade Gerland pe AC Milan, într-unul dintre cele mai tari amicale ale sfârşitului de săptămână, încheiat cu victoria gazdelor, cu 2-1. Mijlocaşul de 22 de ani, Fekir, a deschis scorul pentru francezi în prima repriză.

Cu cel mai puternic adversar de la venirea lui Sinisa Mihailovic pe bancă, Milan a egalat la reuşita lui Andrea Poli, cu un sfert de oră înainte de final. Peste doar trei minute, lyonezii au marcat din nou prin vedeta echipei, Lacazette, şi au obţinut victoria.

Pentru Lyon, urmează super amicalul cu Arsenal de la International Champions Cup, competiţie transmisă în direct de Digi Sport.

Lyon (4-3-3): Lopes - Jallet, Umtiti, Rose, Bedimo - Tolisso, Gonalons, Ferri - Beauvue, Fekir, N'Jie

AC Milan (4-3-3): Lopez - Calabria, Ely, Alex, De Sciglio - Bertolacci, de Jong, Nocerino - Suso, Bonaventura, Niang