Antrenorul liderului Ligii 1, Marius Șumudică, nu s-a obișnuit nici acum, după 11 etape din actualul sezon, cu noul format al campionatului românesc. Sistemul cu play-off și play-out i se pare, nici mai mult, nici mai puțin, decât ”o imbecilitate” lui Șumi.
Întrebat după egalul de la Cluj, cu CFR, 1-1, dacă o consideră pe echipa din Gruia una dintre contracandidatele la titlu, Șumudică a explodat.
„CFR Cluj nu este o contracandidată la titlu, ci o contracandidată la play-off. Toate cele șase echipe, datorită acestei imbecilități, care este campionatul în momentul de față. Toate cele șase echipe vor avea șanse, pentru că se înjumătățesc punctele, vom fi acolo și cu un meci sau două poți să fii campion, să treci peste celelalte echipe”, a tunat antrenorul giurgiuvenilor.