Palmeiras - Gremio 3-2. Oaspeții au fost aproape de o revenire spectaculoasă

020 сентября 2015

**Palmeiras - Gremio 3-2.** Oaspeții au fost aproape de o revenire spectaculoasă

În direct la Digi Sport 2, Palmeiras și Gremio au oferit un meci spectaculos, încheiat cu victoria gazdelor, 3-2.

Palmeiras a preluat conducerea în minutul 7, după ce fundașul Vitor Hugo a speculat eroarea portarului Machowski. Echipa din Porto Alegre a egalat 13 minute mai târziu prin Luan, contrar cursului jocului.

Scorul pauzei a fost stabilit de internaționalul paraguayan, Lucas Barrios, cu o lovitură de cap, în minutul 32.

Rafael Marques a mărit avantajul alb-verzilor în minutul 59. Oaspeții au sperat că pot obține în extremis o remiză după golul din penalty marcat de același Luan (minutul 86), însă Palmeiras nu a scăpat printre degete cele 3 puncte.

PALMEIRAS: Prass - Lucas, Jackson, Vitor Hugo, Ze Roberto ('46 Egidio) - Tiago Santos, Arouca ('78 Amaral) - Rafael Marques, Robinho ('83 Allione) Gabriel Jesus - Lucas Barrios

Antrenor: Marcelo Oliveira

GREMIO: Tiago - Lucas Ramos ('80 Bobo), Bressan, Erazo, Marcelo Oliveira - Walace, Moises - Pedro Rocha ('58 Yuri Mamute), Douglas, Fernandinho ('57 Everton) - Luan

Antrenor: Roger Machado