Steaua a pierdut primul meci din actualul sezon al Ligii Naţionale, chiar pe teren propriu. Handbaliştii lui Ovidiu Mihăilă au fost învinşi de HC Vaslui, într-o partidă din cadrul etapei a şasea a campionatului.
"Roş-albaştrii" au preluat rapid conducerea, dar moldovenii nu s-au dat bătuţi. Roşu i-a adus în avantaj pe oaspeti în minutul 18. Georgescu a restabilit egalitatea cu câteva secunde înainte de pauză, 17-17.
În actul secund, Tudor Stănescu a închis poarta, iar Vasluiul s-a detaşat la 6 goluri, 32-26. Steliştii au alergat după egalare, dar au reuşit doar să reducă din diferenţă. S-a terminat 35-32 pentru echipa lui Sandu Iacob, care este la a doua victorie în actualul sezon.