020 сентября 2015

**VIDEO** Un autogol stupid a deschis drumul lui Juventus către prima victorie a sezonului în Serie A TIM

Juventus a reuşit să obţină prima victorie a sezonului în Serie A TIM, în etapa a patra, torinezii impunându-se cu 2-0 în deplasare cu Genoa.

Drumul spre succes al campioanei Italiei a fost deschis, însă, de un autogol stupid al portarului genovez, Eugenio Lamanna.

În minutul 37 al partidei de la Marassi, Pereyra a centrat de pe partea stângă, iar mingea a juns la Pogba, lăsat fără marcaj într-o poziţie excelentă.

Mijlocaşul francez a ratat incredibil, trimiţând în bara transversală din doar câţiva metri, dar oaspeţii au avut noroc, pentru că mingea l-a lovit pe Lamanna şi apoi a intrat în poartă.

Lucrurile s-au înrăutăţit pentru genovezi, care au rămas în inferioritate numerică în minutul 44, când Izzo a primit al doilea galben, pentru ca la un sfert de oră de la reluare, Pogba să transforme un penalty şi să stabilească rezultatul final.

Pentru Genoa, a fost al treilea eşec în actuala ediţie de campionat, în patru etape.