Ioniță marchează din nou în campionatul Italiei. Totuşi, Hellas Verona a fost învinsă de Carpi

Artur Ioniţă a marcat un nou gol în Serie A! Mijlocaşul naţionalei Moldovei a înscris pentru Hellas Verona în partida cu formaţia Carpi din etapa a 30-a.

Golul lui Ioniţă nu a salvat Verona de la înfrângere. Formaţia "giallo-blu" a fost învinsă cu 1-2.

Pentru Ioniță, acesta este cel de-al şaselea gol înscris pentru Verona de când a ajuns în Serie A și al patrulea din acest sezon.

El a mai marcat în actuala ediție a campionatului în poarta formațiilor Sampdoria, Internazionale Milano şi Chievo.

După partida cu formaţia Carpi, Ioniţă se va alătura naţionalei Moldovei şi se va pregăti de amicalele cu Malta şi Andorra.

În aceeaşi etapă din Serie A, Juventus a învins AC Torino cu scorul de 4-1. Portarul lui Juve, Gianluigi Buffon a stabilit un nou record all-time de minute fără gol primit în campionat.  Portarul nu a încasat gol în Serie A timp de 1002 minute.