Alexandru Gaţcan a marcat primul gol în meciul cu Krîlia Sovetov

021 октября 2013

Jucătorul formaţiei FC Rostov Alexandru Gaţcan a marcat primul gol în meciul cu Krîlia Sovetov în minutul 24. Golul moldoveanului nu a ajutat, însă, echipa sa să învingă. FC Rostov a încasat două goluri în ultimele 12 minute ale meciului şi a pierdut cu 1-2, chiar în faţa propriilor suporteri. Pentru oaspeţi au înscris Luis Caballero şi Alexandr Eliseev.

Într-un alt meci al etapei a 13-a din Campionatul Rusiei, Spartak Moscova a învins în deplasare echipa lui Alexandru Epureanu, Anji Mahacikala. Singurul gol al meciului a fost înscris de Iura Movsisian, în minutul 27. Căpitanul naţionalei Moldovei, Alexandru Epureanu, nu a fost nici rezervă, fiind în continuare accidentat. Anji rămâne lanterna roşie a campionatului, fără nici o victorie, în timp ce Spartak Moscova a urcat pe locul doi în clasament. Dinamo Moscova a învins în aceeaşi etapă Kuban Krasnodar cu 3-1 şi a urcat pe locul cinci.