Fredy Guarin, gol la Torino cu o "foarfecă" de vis

021 октября 2013

></p><p><strong>Inter se poate considera norocoasă că a plecat cu un punct de la Torino<span style= (VIDEO), chiar dacă Walter Mazzarri a rămas frustrat de arbitrajul lui Doveri, care l-a eliminat pe portarul Handanovic încă din minutul 5. S-a terminat 3-3, iar golul serii l-a înscris columbianul Guarin.

Condusă cu 1-0 după golul lui Farnerud, Inter a revenit în joc chiar înainte de pauză, după execuția de zile mari a mijlocașului sudamerican. La un atac al milanezilor, Guarin nu a stat pe gânduri și a executat o "foarfecă" perfectă, care l-a învins pe portarul Padelli.

La cabine s-a intrat cu 1-1, iar "dubla" lui Palacio și golurile lui Immobile și Bellomo au stabilit scorul final. Pentru Fredy Guarin a fost primul gol stagional în opt apariții, dar mijlocașul de 27 de ani adus de la FC Porto este un jucător esențial în angrenajul nerazzurrilor.