Egal în favoarea Sheriff-ului

021 октября 2013

În ultimul meci al etapei cu numărul 12 din Divizia Naţională, FC Tiraspol a remizat cu Dacia, scor 3-3. A fost o remiză în favoarea Sheriff-ului.

Gazdele au deschis scorul în minutul 12 când a înscris Hauşi. Ovaseanicov a semnat dubla şi i-a adus pe "lupi" în avantaj. Andrei Novicov a restabilit din nou egalitatea în minutul 56, însă nu este clar dacăa mingea a trecut de linia porţii. Oleg Molla i-a adus iarăşi pe oaspeţi în avantaj în minutul 82, numai că Alexandru Grossu a închis tabela în al 4-a minut de prelungiri. Deşi evoluează pe două fronturi, Sheriff nu are probleme în campionat, având un avans de 4 puncte daţă de Veris. Locul 3 este ocupat de Dacia, care are cu 6 puncte mai puţin decât Sheriff-ul. Etapa următoare programează două meciuri tari, Dacia - Zimbru şi Sheriff - Veris.