Penalty refuzat Brașovului în partida din deplasare cu Chiajna

021 октября 2013

FC Brașov a venit la Chiajna cu un moral ridicat, în condițiile în care trupa de sub Tâmpa a învins Viitorul în etapa precedentă, pe teren propriu, cu 4-0 (VIDEO AICI).

Cu toate că spera să se întoarcă la Brașov cu un rezultat pozitiv, echipa antrenată de Alexandru Pelici a primit gol cu 4 minute înainte de pauză. Ghinioanele s-au ținut lanț pentru galben-negri, care au nimerit de două ori bara pe parcursul partidei.

În minutul 56 a avut loc faza cea mai controversată a meciului de la Chiajna. În urma unui corner pentru oaspeți, Papasterianos a respins cu mâna din propriul careu, însă arbitrul Dreve nu a dictat lovitură de la 11 metri.

></p><p>După cum se poate vedea și în imagine, Constantin Zotta s-a arătat extrem de dezamăgit în momentul în care a văzut decizia centralului. </p><p><span style=VIDEO FAZA DIN MINUTUL 56: