021 декабря 2014

**VIDEO** Saint-Etienne - Evian 3-0. Gazdele n-au pierdut de 10 meciuri și au terminat anul lângă podium

Saint-Etienne a terminat anul la un pas de podium în Ligue 1. După 3-0 cu Evian, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, verzii au ajuns la 10 meciuri consecutive fără înfrângere.

Totodată, acesta a fost al șaselea meci la rând fără gol primit în campionat pentru gruparea antrenată de Christophe Galtier.

Gazdele au început lansat meciul și au deschis scorul după doar două minute, prin ivorianul Max-Alain Gradel, aflat la a patra reușită a sezonului. Aflată la retrogradare, Evian a mai cedat o dată în minutul 20, la reuşita golgheterului lui Saint-Etienne, Van Wolfswinkel. După două assist-uri, Hamouma și-a desăvârșit prestația din acest meci cu o super-reușită care a închis tabela.

După 3-0 cu Evian, Saint-Etienne a terminat turul pe locul 4 în Ligue 1, cu 10 meciuri la rând fără înfrângere.

ECHIPELE

Saint-Etienne: Ruffier - Theophile-Catherine, Perrin, Pogba, Brison - Lemoine, Clement - Hamouma, Cohade (Corgnet 86), Gradel (Monnet-Paquet 66), van Wolfswinkel (Tabanou 77).
Antrenor: Christophe Galtier;

Evian: Leroy - Sabaly, Mongongu, Angoula, Abdallah - Tejeda, Sorlin - Sougou (Ninkovic 45), Wass (Nielsen 53), Barbosa - Nsikulu (Bruno 78);
Antrenor: Pascal Dupraz.