021 декабря 2015

**VIDEO** Frosinone - AC Milan 2-4. Gazdele au condus 50 de minute, după care, în alte 5 minute, au pierdut totul

AC Milan a învins-o cu 4-2 pe Frosinone și a lăsat în spate egalurile cu ultimele două clasate, Carpi și Verona.

Trupa lui Mihajlovic a avut o dublă ocazie în startul partidei, dar Leali a blocat execuțiile lui Niang si a lui Bacca. Golul a venit până la urmă, dar în poarta Milanului, autor Ciofani în minutul 19.

Milan a început perfect repriza secundă și a întors rezultatul cu reușitele lui Abate și Bacca. Frosinone a fost incapabilă să reacționeze și a mai încasat un gol în minutul 77, după lovitura de cap a lui Alex.

Golul lui Dionisi, din minutul 83, nu a pus în pericol victoria rossonerilor, pentru că oaspetii au avut ultimul cuvant, în prelungiri, prin Bonaventura și s-a terminat 2-4.

Frosinone - AC Milan 2-4
Au marcat: Ciofani 19, Dionisi 83 / Abate 50, Bacca 55, Alex 77, Bonaventura 90+3

Frosinone: Leali - Ciofani (S. Longo 90), M. Diakite, Blanchard, Pavlovic - A. Tonev (Paganini 63), M. Gori (Chibsah 72), Sammarco, Soddimo - Ciofani, Dionisi
Antrenor: Roberto Stellone

AC Milan: Donnarumma - Abate, Alex, Romagnoli, De Sciglio - K. Honda, Montolivo, Bertolacci, Bonaventura - Niang (Luiz Adriano 80), Bacca (A. Poli 90)
Antrenor: Sinisa Mihajlovic