Atletico se menține în coasta Barcelonei, cu cinci victorii pe linie

022 сентября 2013

></p><p><strong>Atletico Madrid</strong> continuă să se menţină la egalitate de puncte cu Barcelona, liderul din Spania. De aproape o oră de joc a avut nevoie echipa lui simeone să deschidă scorul în deplasare cu <strong>Real Valladolid</strong>. <strong>Raul Garcia</strong> a marcat pentru 1-0, în minutul 56.</p><p><strong>Diego Costa</strong> a stabilit scorul final în minutul 72. Brazilianul este al doilea golgeter din Primera, după Messi. În cinci etape, Atletico are victorii pe linie la fel ca Barca, campioana în exerciţiu, dar un golaveraj mai slab.</p><p>Odată cu victoria în deplasarea de la Valladolid, Atletico a ajuns la <strong>cinci partide consecutive câștigate în deplasare</strong> în Primera, record absolut în istoria clubului, și și-a egalat cea mai bună serie, <strong>15, de meciuri consecutive fără înfrângere în deplasare.</strong></p><p><strong>Echipele de start:</strong></p><p><span style=Valladolid: Marino - Rukavina, Rueda, Pena, Bergdich - Sastre, Rossi - Ebert (G. Garcia, 83), Rama, Ramos Suarez (Osorio, 57) - Guerra (Manucho, 74)
Antrenor: Juan Ignacio

Atletico Madrid: Courtois - Manquillo, Miranda, Godin, Filipe - Raul Garcia (Rodriguez, 76), Mario Suarez, Gabi, Koke (Leo Baptistao, 84) - Diego Costa, David Villa (Arda Turan, 58)
Antrenor: Diego Simeone