Şoc la mondialul de fotbal în sală! Campioana în exerciţiu a fost eliminată

022 сентября 2016
Şoc la mondialul de fotbal în sală! Campioana în exerciţiu, Brazilia a fost eliminată de Iran în optimile turneului. Sud-americanii au făcut spectacol în prima repriză, reuşind două goluri superbe prin Falcao.
Cu trei minute înainte de încheierea meciului, Brazilia conducea cu 3-2, însă Iran a egalat, iar în prelungiri cele două echipe au mai marcat câte o dată.
Astfel, echipa calificată în sferturi s-a decis la loviturile de departajare, iar brazilienii au ratat o dată, în timp ce Iran a transformat toate penalty-urile. În sferturi, iranienii se vor duela cu Paraguay.
Într-un alt meci, Spania nu i-a dat nicio şansă Kazahstanului, scor 5-2. Ibericii vor întâlni în sferturi selecţionata Rusiei.
Portugalia a făcut spectacol în partida cu naţionala din Costa Rica, scor 4-0. Vedeta lusitanilor, Ricardinho a marcat două goluri de poveste.
Portugalia se va confrunta în sferturi cu învingătoarea meciului dintre Tailanda şi Azerbaidjan.