Surpriză imensă în Cupa Franței! PSG a fost eliminată în 16-imile de finală

**VIDEO** Surpriză imensă în Cupa Franței! PSG a fost eliminată în 16-imile de finală

Cupa Franței a fost mereu o competiție în care surprizele nu au lipsit. Așa se întâmplă și în ediția din acest an, când Paris Saint-Germain nu a reușit să se califice nici măcar în optimile de finală.

Cu Ibrahimovic și Motta doar pe banca de rezerve, dar cu vedeta Cavani în teren, PSG a pierdut pe teren propriu în fața codașei din Ligue 1, Montpellier, scor 1-2, într-un meci disputat chiar pe Parc des Princes.

Congre a deschis scorul în minutul 20, Cavani a egalat înainte de pauză, iar Montano a dat lovitura în repriza secundă, în minutul 69, cu toate că Laurent Blanc a forțat pe final cu Motta, Ibrahimovic și Ongenda.

În sezonul trecut, PSG a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei Franței, după ce a pierdut în fața lui Evian, la penalty-uri.

Alături de PSG, Bordeaux, Toulouse și Guingamp au părăsit și ele competiția, după ce au fost eliminat de echipe necunoscute din ligile inferioare, precum Balagne Ile Rousse, Moulins și Concarneau.

Joi seară se dispută ultimele două meciuri din 16-imi: Auxerre - Djion și Cannes - Plabennec.