Panagiotis Kone a reușit cel mai frumos gol al meciului Napoli - Udinese

**VIDEO** Panagiotis Kone a reușit cel mai frumos gol al meciului Napoli - Udinese

VIDEO Napoli - Udinese 2-2 (5-4, d.l.d.p.). Udinese a părăsit dramatic Cupa Italiei, după ce a fost eliminată de Napoli, însă oaspeții se pot lăuda cu cel mai frumos gol al meciului de joi seara, transmis de Digi Sport 1.

Panagiotis Kone a împins partida spre loviturile de departajare pe finalul primei reprize a prelungirilor. Mijlocașul lui Udinese a punctat pentru 2-2, după un gol superb marcat în poarta lui Andujar.

După ce a mai marcat un super gol împotriva lui Napoli, printr-o foarfecă laterală, pe vremea când juca în tricoul Bolognei, Kone a recidivat. Jucătorul în vârstă de 27 de ani a înscris fără preluare, de la marginea careului, reluând direct în plasă centrarea venită de la brazilianul Gabriel Silva.

Panagiotis Kone este la prima reușită pentru Udinese în acest sezon, după ce nu a înscris niciun gol în cele 16 meciuri jucate în Serie A.