**VIDEO** Tătărușanu a avut intervenția etapei în Italia! Top 5 al paradelor rundei a 19-a din Serie A

VIDEO Chievo - Fiorentina 1-2. Dubla paradă reușită de Ciprian Tătărușanu în meciul de la Verona i-a adus românului primul loc într-un Top 5 al intervențiilor portarilor din Serie A în etapa a 19 a campionatului Italiei.

Tătărușanu (28 de ani) a contribuit din plin la victoria formației antrenate de Vincenzo Montella. Intervenția a avut-o la scorul de 1-1, în minutul 78, iar echipa lui a câștigat grație unui gol marcat în în prelungiri, în minutul 90+4!

Fostul stelist a devansat în această etapă goalkeeperi mai experimentați și care activează de ani buni în Serie A, precum Handanovic sau De Sanctis.

1. Ciprian Tătărușanu (Chievo Verona - Fiorentina 1-2)
2. Samir Handanovic (Empoli - Inter 0-0)
3. Morgan De Sanctis (Palermo - AS Roma 1-1)
4. Antonio Mirante (Parma - Sampdoria 0-2)
5. Albano Bizzarri (Chievo Verona - Fiorentina 1-2)