Lui Benzema i-a fost anulat incorect un gol de toată frumusețea

023 февраля 2015

**VIDEO** Lui Benzema i-a fost anulat incorect un gol de toată frumusețea

VIDEO Elche - Real 0-0. Atacantul lui Real Madrid, Karim Benzema a fost privat de un gol de senzație duminică seară, pe terenul lui Elche, în etapa a 24-a din La Liga.

Nouarul deținătoarei trofeului UEFA Champions League a marcat superb, din foarfecă, dar golul i-a fost anulat în mod eronat, pe motiv de offside. Reluările demonstrează că asistentul de pe acea parte a greșit, atunci când l-a semnalizat în afara jocului pe francez.

Benzema (27 de ani) și-a luat revanșa în repriza a doua, când a reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor, deschizând scorul pe terenul lui Elche în minutul 56. În cele din urmă, Real a câștigat cu 2-0, distanțându-se din nou în fruntea clasamentului din Spania.