**VIDEO** Capitolul la care Juve e cea mai bună din Top 5: a legat meciuri fără eşec cu toate echipele din Italia

VIDEO. Juventus - Genoa 1-0. "Bătrâna Doamnă" şi-a luat revanşa împotriva grifonilor, după ce aceştia i-au aplicat singura înfrângere a acestui sezon, un 1-0 obţinut în al patrulea minut de prelungiri, după un gol al lui Antonini.

După 19 etape, cele două s-au întâlnit în retur şi gazdele s-au impus după încă un gol spectaculos înscris de golgheterul Carlos Tevez, care a ajuns astfel la cota 16 în Serie A şi la a 24-a reuşită în toate competiţiile.

Piemontezii au ajuns astfel la 19 meciuri fără înfrângere în campionat, ceea ce reprezintă cea mai bună serie a unei echipe din cele mai puternice 5 campionate europene (Spania, Italia, Germania, Franţa şi Anglia). Practic, torinezii au scăpat fără eşec în echivalentul unui tur de campionat.

Juventinii sunt urmaţi de Bayern Munchen şi PSG, care au legat în acest sezon 17 etape fără eşec. Rivala Roma a reuşit să nu cunoască gustul înfrângerii 16 runde la rând. Liderul din Anglia, Chelsea, a avut 14 runde fără eşec. Campioana Europei, Real Madrid, a mers fără paşi greşiţi 12 meciuri consecutive de la Liga.