&SONDAJ Ceahlăul a jucat ultimul sfert de oră în 10. Gorea a fost eliminat. A fost corectă decizia lui Avram?

**VIDEO&SONDAJ** Ceahlăul a jucat ultimul sfert de oră în 10. Gorea a fost eliminat. A fost corectă decizia lui Avram?

VIDEO. Concordia - Ceahlăul 0-1. Oaspeţii au înregistrat primul succes în Liga I, după şapte luni. Ultima victorie a nemţenilor venise în turul campionatului, chiar împotriva Chiajnei, 2-0, pe 29 august.

De asemenea, acesta a fost prima izbândă şi pentru Ze Maria, care nu adunase decât două puncte în primele cinci etape ale returului. Singurul gol al meciului a fost marcat de Rodrigues, în minutul 17.

Cu un sfert de oră înainte de final, s-a petrecut cea mai controversată fază a partidei. Florea, care intrase pe teren în repriza secundă, a fost oprit din cursa către poartă de Gorea, care a primit direct cartonaşul roşu, chiar dacă în apropierea celor doi se afla şi celălalt fundaş al oaspeţilor, Wellyson.

Moldovenii au rezistat în inferioritate numerică în ultima parte a meciului şi au înregistrat a patra victorie din Liga I, în acest sezon.