**VIDEO** Reims - Saint Etienne 1-1. Remiză smulsă în ultimul minut și 8 partide fără victorie

Reims a bifat a opta partidă pe teren propriu în care nu reușește să câștige, după egalul, 1-1, cu Saint Etienne.

Nicolas de Preville a fost aproape de deschiderea scorului, dar reluarea sa pe spate a fost parată de Rufier. Tot De Preville, aflat într-o poziție nesemnalizată de ofsaid, nu l-a putut învinge pe Rufier din situație de unu contra unu.

În minutul 60, Bahebeck a deschis scorul la prima ocazie a verzilor. A fost primul gol în tricoul lui Saint Etienne pentru fotbalistul venit de la PSG. Reims a presat pe final si, după bara lui Diego Rigonato, Mandi a reușit să egaleze în ultimul minut.

Reims a ieșit din zona retrogradării, în timp ce Saint Etienne a ratat șansa de a se apropia la un punct de podium.

Reims - Saint Etienne 1-1
Au marcat: A. Mandi 89 / Bahebeck 60

Reims: Placide - Tacalfred (Fortes 64), A. Mandi, Weber - H. Traore, Oniangue, Kankava, Signorino - Siebatcheu, Charbonnier (N’Gog 79), Nicolas de Preville
Antrenor: Olivier Guegan

Saint Etienne: Ruffier - Theophile Catherine, Perrin (Brison 46), Bayal Sall, F. Pogba, Polomat - Monnet-Paquet, Lemoine, Pajot, Bahebeck (Tabancu 69) - Soderlund
Antrenor: Christophe Galtier