Înfrângere braziliană pentru Los Angeles Galaxy în meciul cu Manchester United

Debut de vis pentru Louis Van Gaal la Manchester United. "Diavolii roşii" s-au distrat cu formaţia L.A. Galaxy pe care au umilit-o cu 7-0 în primul meci dintr-un turneu amical care se desfăşoară în Statele Unite ale Americii.

Manchester United conducea cu 3-0 după prima repriză a meciului cu echipa L.A. Galaxy. Pentru britanici au marcat Wellbeck şi Rooney, de două ori.

După pauză, "diavolii roşii" şi-au continuat recitalul cu alte patru goluri. Reece James şi Ashley Young au reuşit câte o dublă, stabilind scorul final de 7-0. La primul său meci în calitate de antrenor la United, olandezul Louis Van Gaal susţine că este mulţumit de jocul elevilor săi.

Suporterii lui United care au asistat la meci visează deja la titlul de campioană în Anglia.

Peste două zile, Manchester United va participa la Guiness International Cup.  Formaţia engleză se va duela în grupa A cu Inter Milano, Real Madrid şi AS Roma.