Real Madrid a învins Manchester City într-un amical disputat în Australia

Real Madrid s-a distrat cu Manchester City într-un amical disputat în Australia. "Galacticii" au umilit englezii cu 4-1, însă ghinionistul partidei a fost Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo a fost lovit neintenţionat de Fernando Francisco în zona inghinală în minutul 63 al partidei dintre Real Madrid şi Manchester City. Publicul a ovaţionat reluările de pe ecranele gigant cu "şutul" încasat de portughez, în timp ce vedeta "galacticilor" a fost nevoită să părăsească terenul după acest incident.

Real Madrid a avut nevoie de 21 de minute pentru a deschide scorul în amicalul cu Manchester City. Karim Benzema a marcat un gol de generic pentru iberici.

La pauză Real conducea cu 3-0, după golurile înscrise de Cristiano Ronaldo şi Pepe.

În repriza secundă, Yaya Toure a redus din diferenţă pentru City, în timp ce rusul Denis Cerîşev a stabilit scorul final de 4-1 în minutul 73.

Real Madrid mai are programate alte patru meciuri amicale înainte de startul Campionatului Spaniei.

Printre adversarele "galacticilor" se numără Inter, AC Milan şi Tottenham.