Amical de LUX in Australia: Real Madrid a batut-o pe Manchester City cu 4-1 - VIDEO

Amical de lux in Australia. Real Madrid a batut clar formatia Manchester City, scor 4 la 1, in turneul desfasurat in pauza dintre sezoane. Cel mai frumos gol al meciului de astazi a fost marcat de Karim Benzema.

Benzema a deschis scorul in amicalul cu Manchester City, in minutul 21, apoi Real s-a dezlantuit si a mai inscris de 2 ori pana la pauza. Mai intai detinatorul Balonului de Aur, Cristiano Ronaldo, a marcat in urma unei pase superbe a lui Kroos. Apoi Pepe a triplat avantajul galacticilor, dupa un corner. City a redus din diferenta in prelungirile reprizei. Yaya Toure a punctat din penalty. Cea de-a doua jumatate a meciului nu a mai fost atat de spectaculoasa, iar antrenorii au facut numeroase schimbari. Rafa Benitez a fost mai inspirat si l-a introdus in teren pe rusul Denis Cheryshev. Acesta a marcat la doar 3 minute de la aparitie.

Real Madrid a castigat amicalul cu Manchester City, scor 4 la 1, iar turneul galacticilor va continua in China.

Sursa: PRO TV
Citeste mai multe despre: manchester city, real madrid,