Paderborn, liderul surprinzator din Bundesliga dupa 4 etape, batut fara drept de apel de Bayern Munchen

024 сентября 2014

Show in Germania. Liderul surprinzator din Bundesliga dupa 4 etape, Paderborn, a fost demolat in deplasare de Bayern Munchen. Echipa lui Pep Guardiola le-a transformat nou-promovatilor visul intr-un adevarat cosmar, castigand clar cu 4 la 0.

Campioana en-titre Bayern Munchen s-a distrat practic aseara cu Paderborn. Mario Goetze a deschis balul in minutul 8, dupa ce a primit o pasa superba, cu calcaiul, de la Muller. Dupa numai 6 minute, Lewandowski a facut 2-0 cu un sut necrutator.

Campionii au continuat sa atace dar golul trei a venit abia in minutul 78, cand acelasi Goetze a finalizat la capatul unei faze la care au mai contribuit Robben si Muller. Acesta din urma a stabilit scorul final in minutul 85, consfintind o victorie care o face pe Bayern lider in Bundesliga, in timp ce surpriza Paderborn paraseste podiumul. Pe locul secund in Germania a urcat Hoffenheim, cea care tot aseara a reusit doar un egal 3 la 3, acasa cu Freiburg.

Sursa: PRO TV
Citeste mai multe despre: paderborn, bayern munchen, bundesliga,