024 октября 2015

**VIDEO** Răzvan Ochiroșii a marcat primul gol în Segunda, pentru Alcorcon. Victorie la scor a echipei sale

Seară perfectă pentru doi dintre românii care evoluează în Segunda Division. Florin Andone a marcat al patrulea său gol pentru Cordoba, în vreme ce Răzvan Ochiroșii a reușit primul său gol pentru Alcorcon, în victoria categorică, 6-1, de pe teren propriu, cu Llagostera, din etapa a 10-a Segundei Division.

Titular prima oară la Alcorcon, după alte trei prezențe în care a intrat pe parcurs în acest sezon, Ochiroșii a punctat pentru 2-0 în minutul 17, cu un șut în forță de la marginea careului, fără vreo șansă pentru portarul argentinian Nicolas Ratti.

Etapa trecută, în înfrângerea de la Oviedo, Ochiroșii oferise o pasă de gol în cele 37 de minute cât a stat pe teren. Acum a jucat până în minutul 66 cu Llagostera, oferind și o pasă de gol, lui David Rodriguez, în minutul 37.

Alcorcon s-a impus la final cu 6-1, David Rodriguez reușind o triplă, iar Oscar Plano o dublă. La pauză scorul era 5-0. Jesus Imaz a marcat golul oaspeților.