Carpi - Bologna 1-2. Elevii lui Delio Rossi au părăsit ultima poziție a clasamentului

024 октября 2015

**Carpi - Bologna 1-2.** Elevii lui Delio Rossi au părăsit ultima poziție a clasamentului

Amenințat cu demiterea, Delio Rossi a scăpat cu bine de hopul numit Carpi. Bologna a învins cu 2-1 și le-a cedat adversarilor din această partidă ultima poziție în clasament.

Gazdele au deschis însă scorul, prin Letizia, în minutul 24, fază la care cei de la Bologna au reclamat un ofsaid. Echilibrul numeric s-a rupt în minutul 34, când Lollo a primit al doilea cartonaș galben.

Oaspeții au început perfect repriza secundă și au egalat prin căpitanul Gastaledello (47). Golul victoriei a venit în prelungirile meciului și i-a aparținut marocanului Masina.

ECHIPELE

Carpi: Belec - Zaccardo, Spolli, Romagnoli - Letizia, Cofie, Marrone (Bianco, 76), Lollo, Gabriel Silva - Ryder Matos (Lasagna, 81) - Borriello (Gagliolo, 57)
Antrenor: Giuseppe Sannino

Bologna: Angelo Da Costa - Krafth (M'baye, 41), Oikonomou, Gastaldello, Masina - Donsah, Diawara, Giaccherini - Mounier (Brienza, 56), Destro, Rizzo (Falco, 84)
Antrenor: Delio Rossi