Golul săptămânii la Real a fost marcat de un puști, la a treia echipă

></p><p><strong>Real</strong> a câștigat sâmbătă la Almeria, 0-5 (<strong><span style=VIDEO), în etapa a 14-a din Primera Division, și și-a păstrat poziția a treia în clasament, la șase puncte în urma liderului, Barcelona.

Cristiano Ronaldo, Benzema, Bale, Isco și Morata au marcat pentru madrileni, dar în acest weekend cel mai frumos gol pentru Real l-a reușit un tânăr jucător de la echipa a treia a clubului.

În partida dintre Real Madrid C și Laudio, din etapa a 14-a a celei de-a treia divizii spaniole, tinerii fotbaliști blancos au deschis scorul în minutul 48 prin Fran Sol. În minutul 77, Alvaro Medran avea să reușească faza săptămânii pentru clubul din capitală.

Mijlocașul în vârstă de 19 ani l-a văzut ieșit din poartă pe Herrera și a șutat de la 60 de metri, înscriind un gol antologic!